Strona: Zarządzenie rektora w sprawie karty pracowniczej i bibliotecznej / ePRz – otwarta platforma e-usług zintegrowana z systemem informatycznym nowej generacji

Zarządzenie rektora w sprawie karty pracowniczej i bibliotecznej

2015-04-21

W portalu dokumenty.portal.prz.edu.pl zostało zamieszczone zarządzenie nr 8/2015 Rektora PRz z 20.04.2015 r. w sprawie zmiany w Regulaminie pracy Politechniki Rzeszowskiej zobowiązujące pracowników do posiadania przy sobie identyfikatora ze zdjęciem. Jest to związane z wdrażaniem w naszej Uczelni systemu kart pracowniczych. Karta pracownicza jest wyposażona w moduł mikroprocesorowy pozwalający na przechowywanie podpisu cyfrowego, który można wykorzystać do uwierzytelniania w systemach komputerowych, posiada też moduł bezprzewodowy Mifare, który pozwoli nam na zwiększenia bezpieczeństwa zarządzania majątkiem Uczelni, np. w postaci wydawania kluczy do pomieszczeń - zob. http://www.opteam.pl/pl/strona/337/system-dla-portierni . W przypadku wydawania kluczy chodzi o zapewnienie, że są one wydawane osobom upoważnionym. Wdrażany obecnie system w ramach projektu ePRz nie posiada natomiast technicznych możliwości ewidencji i kontroli czasu pracy.

Władze Uczelni nie przewidują obowiązku noszenia karty pracownika w widocznym miejscu.

Dane nadrukowane na karcie pracowniczej to: imię, nazwisko, służbowy adres e-mail, zdjęcie oraz zakodowany w kodzie kreskowym dotychczasowy numer biblioteczny. Dodatkowo w dwuwymiarowym kodzie QR zawarto e-wizytówkę z danymi: imię, nazwisko, służbowy adres e-mail. Zob. eprz.portal.prz.edu.pl/pliki-do-pobrania/pliki-dla-zalogowanych/wzor-elektronicznej-karty-pracow/

Powrót do listy aktualności