Strona: ePRz. Nowoczesna platforma usług informatycznych zostanie uruchomiona w Politechnice Rzeszowskiej / ePRz – otwarta platforma e-usług zintegrowana z systemem informatycznym nowej generacji

2014-08-29

Politechnika Rzeszowska zawarła umowę z firmą SIMPLE S.A  na wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego.

fot.M.Bąk/PRz

Platforma ePRz ma być kompleksowym systemem informatycznym, na który składa się szereg współpracujących ze sobą modułów zapewniających dostęp do kilkudziesięciu e-usług o charakterze informacyjnym, interakcyjnym i transakcyjnym obejmujących cztery podstawowe obszary informatyzacji uczelni, którymi są: kształcenie, prowadzenie badań naukowych, współpraca z otoczeniem gospodarczym i oraz zarządzanie zasobami. Podstawą uruchomienia platformy ePRz jest zakup i wdrożenie nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej dostosowanej do nowych funkcji. Obejmuje ona zarówno sprzęt teleinformatyczny wraz z oprogramowaniem systemowym jak też oprogramowanie użytkowe przeznaczone m. in. do: zarządzania uczelnią, elektronicznego obiegu dokumentów oraz budowy nowoczesnych portali internetowych.

Projekt jest współfinansowany ze środków pozyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Powrót do listy aktualności